triviums-apmaciba-galvassapes-miti
Triviums
TRIVIUMS
50.00 +PVN
1 stundas
Tiešsaistē
67282219
TRIVIUMS
67282219
Galvassāpes: mīti un patiesības
1 stundas
Tiešsaistē
50.00 +PVN

Šķiet, ka lielākajai daļai cilvēku kaut reizi dzīvē ir sāpējusi galva. Pēc jaunākajiem Latvijas iedzīvotāju paraduma pētījuma datiem 45% cilvēku ir sūdzības par galvassāpēm dažādu iemeslu dēļ. Daļai cilvēku galvassāpes mēdz būt pat tik spēcīgas, ka īslaicīgi rada darba nespēju un kopumā ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti. Vienas no pasaulē biežāk sastopamajām galvassāpēm ir migrēna.

Kas ir migrēna?

Migrēna ir vidēji stipras līdz ļoti stipras galvassāpes, kuras pavada nepatika pret skaņu, gaismu, slikta dūša un varbūt pat vemšana. Migrēnas laikā cilvēks nevar turpināt ierastās ikdienas aktivitātes vai plānotos darbus un viena lēkme var ilgt līdz pat 3 diennaktīm.

Vai zinājāt, ka migrēna saistīta arī ar invaliditāti?

Migrēna kopumā skar ap 15% populācijas un ir 3 visbiežākais ar invaliditāti nodzīvoto gadu (Years lived with disability) izraisošais iemesls pasaulē visos vecumos un abos dzimumos. Aptuveni 2% populācijas slimo ar hronisku migrēnu, kad šādas smagas galvassāpes ir biežāk kā 15 dienas mēnesī. Jaunu darbspējīgu sieviešu vidū migrēna ir otrs biežākais invaliditātes koriģēto dzīves gadu (disability-adjusted life years) cēlonis pasaulē. Tā sastopama arī vīriešiem, taču retāk.

Arī Latvijas iedzīvotāji cieš no migrēnas. Tikai Latvijā nav ierasts runāt par galvassāpēm kā par slimību.  Daudzi cilvēki joprojām nezin, ka galvassāpes var būt ne tikai kādas slimības pazīme, bet arī atsevišķa slimība, kas būtiski ietekmē labbūtību un mazina darba spējas.

Kāpēc mums jārunā par galvassāpēm?

Ja vēlaties veicināt savu darbinieku veselību, aicinām apmeklēt šo izglītojošu semināru par galvassāpēm. Sabiedrības izglītošana veselības jomā ne vien veicinās sabiedrības veselību kopumā, bet arī palielinās darbspējas cilvēkiem ar galvassāpēm un veicinās organizācijas ienākumus.

Seminārā uzzināsiet par:

  • galvassāpju iedalījumiem un veidiem;
  • biežāk sastopamām un vairāk traucējošām galvassāpēm;
  • galvassāpju diagnostiku;
  • ieteikumiem galvassāpju profilaksei un ārstēšanai.

Pēc semināra būs iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus, lai pilnībā izprastu galvassāpes, to cēloņus un ārstēšanas taktikas.

Semināru vada: Dr. Līga Mekša – neiroloģe un algoloģe. Specializējusies bērnu un pieaugušo galvassāpju aprūpē kā arī multiplās sklerozes pacientu aprūpē. Papildus pamata studijām ārste ir ieguvusi arī starptautisku pieredzi un zināšanas, tai skaitā Dānijas un Vīnes Galvassāpju centros. Dr. Mekša vada Rīgas Austrumu Klīniskās Universitātes slimnīcas “Gaiļezers” Galvassāpju vienību un aktīvi iestājas par nepieciešamību migrēnas diagnozi iekļaut kompensējamo diagnožu sarakstā, lai ikvienam būtu pieejami valsts apmaksāti medikamenti šīs slimības ārstēšanai.

Semināra ilgums: 1.5 stunda.

Semināra mērķis: sabiedrības izglītošana par galvassāpēm, kas ietekmē cilvēka produktivitāti un labsajūtu. 

Galvassāpes nešķiro cilvēkus pēc vecuma, dzimuma, rases vai bagātības.

Šī ir iespēja veicināt savu un darbinieku veselību, un labsajūtu, kas veicinās jūsu komandas darbaspējas un ietekmēs organizācijas ienākumus.

Informēt par plānoto datumu

Notikums tiek drīzumā plānots. Ja vēlaties, lai mēs informējam par plānoto norises datumu, atsūtiet savus kontaktus.

Vārds*
Tālrunis*
E-pasts*
Komentāri

Saistošie tēmas tuvākie notikumi

Klātienē
7.marts, 2024 (ceturtdien)
Efektīva vadītāja ABC
TRIVIUMS
Kursā par to, kā uzņēmuma/struktūrvienības vadītājam efektīvi vadīt darbiniekus: skaidrot uzņēmuma mērķus un norises, dot darba uzdevumus un kontrolēt izpildi, motivēt darbiniekus, sniegt atbalstu ikdienā un veicināt sadarbību. Un arī par to, kādi ir vadītājam pieejamie resursi un kā tos izmantot, lai mazinātu spriedzi sarežģītās situācijās; kā iedvesmot un veicināt darbinieku proaktivitāti.
12 stundas
450.00 +PVN
Klātienē
7.marts, 2024 (ceturtdien)
Izaugsmes grupa vadītājiem. 6 nodarbību cikls
TRIVIUMS
Vadītājs bieži savos izaicinājumos ir viens. Dažādu iemeslu dēļ var nebūt iespējams ar citiem pārrunāt ar vadītāja pienākumiem un atbildību saistītās situācijas, saņemt atgriezenisko saiti, iedrošinājumu vai citu skatupunktu.
3 stundas
1,200.00 +PVN
Klātienē
21.marts, 2024 (ceturtdien)
Efektīva laika plānošana un darba organizēšana
TRIVIUMS
Apzināta laika plānošana un darbu organizēšana palielina gan personīgo efektivitāti, gan darba produktivitāti, sniedz līdzsvara sajūtu un apmierinātību ar sevi un dzīvi kopumā. Mūsdienās laika plānošana ir kā sistēma, kuru veido dažādas tehnikas, instrumenti, tehnoloģijas un metodes.
6 stundas
210.00 +PVN
Klātienē
16.aprīlis, 2024 (otrdien)
Pārliecinoša uzstāšanās un ideju pārdošana ©
TRIVIUMS
Lai prezentācija būtu pārliecinoša, tai jābūt mērķtiecīgai un strukturētai. Ir jāievēro zināmi nosacījumi savā stājā, ķermeņa valodā un runas veidā. Taču reizēm notiek tā, ka, pat rūpīgi gatavojoties un ievērojot šos priekšrakstus, mēs jūtamies ne savā ādā, un šķiet, ka klausītāji teiktajam tā īsti nenotic. Taču kāds cits, gluži “nepareizs” runātājs aizrauj, iedvesmo un pārliecina. Kāpēc tā?
12 stundas
495.00 +PVN

Individuālās konsultācijas

Funkciju audits
FORCEO
Organizācijas funkciju audits ir komplekss un uz ekspertu kompetenci balstīts novērtēšanas process, kura ietvaros uzņēmuma īpašnieki, padome vai valde iegūst strukturētas atbildes uz ...
Stratēģiskās plānošanas moderēšana
FORCEO
Stratēģiskā plānošana ir pasākumu kopums, kas vērsts uz vienošanos par uzņēmumā sasniedzamajiem mērķiem. It kā vienkārši, tomēr mūsu pieredze rāda, ka šādam darbam ir būtiskas nianses un ir reizes, kad ir vērts veikt pirmssagatavošanos un ...
Kā vadīt savas un citu emocijas?
Komercizglītības centrs | KIC
Kā būt empātiskam un kā rīkoties emocionāli pārsātinātās situācijās. Praktisko psihoterapeitu un vadības konsultantu supervīzijas, lai treneru savu reakciju, uztveri un paradumus komunikācija ar grūtajiem klientiem, kolēģiem, ģimeni un sevi.
Kā vadīt biznesu digitālajā laikmetā?
Komercizglītības centrs | KIC
Konsultācijas par digitālo transformāciju un biznesa pielāgošanu, stratēģija, digitālais mārketings, pārdošana, procesu digitalizācija, datu drošība u.c.
Vides pārvaldības standarts ISO 14001
Leilands un Putnis
Uzzini, kā izveidot un ieviest vides pārvaldības sistēmu organizācijā, kas nodrošina tās darbības atbilstību likumdošanas prasībām, un liecina par organizācijas spēju pielāgoties mūsdienu vides aizsardzības tendencēm.
Kvalitātes vadība un tās ieviešana
Leilands un Putnis
Kā ieviest un uzturēt piemērotākos kvalitātes vadības risinājumus atbilstoši organizācijas darbības jomai, vajadzībām un iespējām?